Příběhy pro duši

 

Tajemství ženy

Proč rozvíjet ženskou energii ? K čemu je to dobré?

Ženy máte svůj úkol aneb za vším je sebeláska

Chci vás podpořit a vybídnout k tomu, aby jste alespoň 1 den, nejlépe dnes vědomě pozorovaly situace, které se budou dít ve vašem světě a kolem vás. Staňte se bdělými pozorovatelkami a můžete si představit jak a co by se odehrávalo, kdyby jste naplňovaly svůj úkol tady na zemi. ,,Učily se svět milovat a učily svět milovat“.

Pozorujte, kde máte jasné ANO a kde máte jasné NE. Opravdová Láska umí říct i Ne. Nemůžeme totiž něco učit pokud to sami neumíme. Hlavní je naučit se milovat SEBE, pak můžeme milovat DRUHÉ (muže, děti, spolupracovníky, druhé ženy) a pak to můžeme učit OSTATNÍ, tím co sami žijeme.
Pokud budete k sobě poctivé a dovolíte si najít i ta temná zákoutí, pročistíte je. Není to bohužel možné, pokud vaše srdce, vaše nitro není úplně čisté, uzdravené od všech křivd, vin a dalších emocí atd. Pak se to stane!!! A vy budete MILOVAT, sebe, ostatní a úplně celý svět. Prostě to budete cítit a žít!!! A to je ten nejkrásnější dar a úkol ženy. A samozřejmě věta, která vás bude provázet : ,,Já (své jméno) přišla jsem na zem naučit se milovat život.“

 

 

Po čem toužíme a co je cílem?

Všichni ve své podstatě toužíme prožít štastný a naplněný život. Prožívat lásku, přátelství, radost v každodenním životě. Těšit se z něčeho nebo na něco pěkného každý den. Tvořit ve svém životě to, co si přejeme, po čem toužíme, dělat (nejen) práci, která nás baví.

Ale otázkou je jak toho dosáhnout po ženském způsobu? A co to vlastně je?
Ne na sílu a výkon, protože to, téměř každou ženu, i když si to neuvědomuje, časem zničí. Tak, jak nám to předkládá společnost, která je orientována racionálně tedy mužským způsobem smýšlení, chování a hodnocení.

Ale na druhou stranu, jsou na nás ženy pokládány nemalé požadavky, abychom byly dostatečně ženské, krásné, mladé, sexy, dobré hospodyně, matky, milenky a zároveň úspěšné v práci, stále dobře naladěné, optimistické, chápající… to je tedy na jednu opravdu mnoho.

Tady se dostáváme k tomu, jak toho dosáhnout a ještě se naskýtá to nejdůležitější, jak být při tom všem šťastné a naplněné. Při plnění všech těchto úkolů a představ, které jsme získaly, už ani nevíme kde. Skrze toto, pak získáváme pohled sami na sebe. Tedy zvenčí dovnitř a proto se setkáváme pod tíhou toho všeho s pocity, stresu, strachu, nenaplněnosti, nedostatečnosti, někdy smutku, únavy, vzteku a může to být i horší apatie, rezignace následně s vyhořením.

Tajemství tkví v tomto:
Začít hledat uvnitř sebe tam opravit a vyléčit, co je potřeba. (např. důvěru v sebe sama, nízkou sebe-hodnotu, sebe-lásku) Směřovat zevnitř – ven. Pokud uvnitř sebe cítím pocit lásky, laskavosti, porozumění, mohu ho dávat vnějšímu světu (druhým lidem, partnerovi, dětem, do své práce, atd.) V opačném případě, je-li v mém nitru v hlavě, srdci, těle, myšlenkách a emocích chaos, přetížení, únava, smutek, prázdno, neláska, neporozumění, kritika nemohu nic jiného dát. Jestliže nemám porozumění pro sebe a své potřeby, nemám se ráda, nemohu nic dávat i když se snažím sebevíce.

Tajemství je ve mně samotné! Jak uvnitř = tak venku. To co se děje v mém vnitřním světě, odráží se ve vnějším světě. V podobě prožívaných situací, v chování druhých lidí a jejich reakcí na mě a mé chování. Dále se odraz projevuje nepochybně ve fyzickém i duševním zdraví.

Tajemství je tedy v tomto: Směřovat pozornost do sebe samotné. Spojovat se s tím co cítím, co si myslím, jak se cítím, jak myslím. Napojit se na svoje cítění na svoji duši. Propojit rozum a cit. Jelikož oboje patří dohromady a vytváří soulad tedy rovnováhu, celistvost.