OSHO Meditace

                                                 

 “ Meditace je klíč, jímž otevíráme bránu tajemství existence.“

 

Osho meditace je meditací zaměřenou na rozvoj zvědomění procesů těla i mysli. Harmonicky v sobě spojuje dynamickou a klidovou fázi. Přináší katarzi, zastavení se a tolik potřebné uvolnění.

Odbourává (nejen) emoční bloky uložené v těle, pomáhá vystoupit z našich zvyků a běžných omezení, vysoce energetizuje, rozšiřuje uvědomění. 

Jsou jednoduché a především přizpůsobené životu západního člověka. Prostřednictvím takového způsobu meditace dostává jedinec možnost být sám sebou, přirozený, uvolněný. Není potřeba nějakých předchozích zkušeností s meditací ani žádných jiných znalostí. Je možné vstoupit  i jen jednorázově. Mohou příjít muži i ženy. Nejedná se o kurz ani o tatrický trénink v uzavřené skupině. Jde o aktivní meditaci ve skupině, která vám pomáhá  zvýšit kvalitu života. 

Proč meditovat ve skupině?

Výhodou cvičení ve skupině je vznik energetického pole, které zesiluje účinky skupinové meditace, pomáhá jednotlivci vstoupit do meditace hlouběji a intenzivněji. Skupina se stává podporou. Vzniká bezpečné prostředí pro spojení se svým nitrem, se sebou. Intenzivní prožitek přináší integraci zkušenosti do denního života. 

,,Oshovky“ jsou rychlou, účinnou, osvědčenou cestou k zvědomění, uvolnění, očistě i naplnění, radosti, hravosti, tvořivosti, spokojenosti, svobodě…lásce. Podporují intuici, kreativitu, sexualitu, komunikaci… Ozdravují náš celý energetický systém.

Proč používáme šátek na oči?  

 Důvodem je  jednoduchý způsob, jak se lépe spojit se svým nitrem. Omezení vnějšího zraku posílí vnitřní zrak, který nám pomáhá nahlédnout do našeho nitra, se kterým je téměř nemožné se potkat v běžném životě. Vnější vjemy od běžného života až po sledování televize nám téměř znemožnili věnovat pozornost vnitřnímu zraku, tyto vjemy rozptylují naše skutečné potřeby a odvádí pozornost od pravdivé podstaty našeho bytí.